O mnie

Nazywam się Sylwia Wolna-Rybak i przyznam, że nie od zawsze chciałam być psychologiem, dzięki czemu mogłam odkryć różne aspekty swojej osobowości. Jednak kiedy już zechciałam nim być ani przez chwile tego nie żałowałam. No, może czasem patrząc na małe rodzinne kawiarenki, gdzie można otoczyć się dobrą kawą i książką w gronie najbliższych… ale dziś nie o tym.

Psychologię ukończyłam na Uniwersytecie Wrocławskim z poczuciem tego, że wiem co chcę w życiu robić i co dokładnie mam zrobić żeby tak się stało. Zdaję sobie sprawę z tego, że to dość dobra pozycja startowa – wiedzieć. Stało się tak, ponieważ przez pięć wcześniejszych lat studiów pozwalam sobie próbować różnych dróg. Po studiach pracowałam jako psycholog w różnorodnych miejscach, jednak od zawsze RELACJE były głównym kierunkowskazem zarówno w pracy zawodowej jak i życiu prywatnym. To dlatego zdecydowałam się o wyborze szkolenia psychoterapeutycznego w nurcie systemowym i aktualnie kontynuuję swoją ścieżkę do certyfikatu psychoterapeuty systemowego w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej.

Czy wszystkie moje wybory zawodowe były dobre? Absolutnie nie, jednak żadnego nie żałuję. Czasem zastanawiałam się, co by było gdybym nie poszła do tej lub innej pracy? Zaczęłam doceniać te doświadczenia gdy już udało mi się być w tym miejscu zawodowo jakie sobie wymarzyłam. Z czasem okazało się, że trudniejsze bywa odejście z jakiegoś miejsca, chociaż już dawno przyszedł na to czas, niż uparte dążenie do celu. Dzięki temu wszystkiemu mogłam na nowo i z zupełnie innej perspektywy zrozumieć i na nowo zakochać się w człowieku. Zobaczyć jak to jest wspierać go w jego rozwoju, pomagać zadawać nowe pytania na dobrze znane odpowiedzi. Zaciekawić się.

Dzisiaj chciałabym zacząć dzielić się z wami moją ciekawością. Zbiorem myśli i refleksji na temat tego jak to w relacjach bywa. Zapraszam was do zadawania sobie nowych pytań i do ciągłego dystansowania się odnośnie tego co już wiem.

Ach, jeśli chodzi o to kim jestem…  jestem psychologiem i psychoterapeutą systemowym w trakcie certyfikacji w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej. Aktualnie pracuję w gabinecie we Wrocławiu oraz udzielam konsultacji i terapii online za pomocą komunikatorów np. Skype.  Pracowałam w miejscach takich jak Oddział Psychiatrii dzieci i młodzieży, Dom Pomocy Społecznej, Poradnia psychologiczno-pedagogiczna oraz różnorodnych stowarzyszeniach mających za zadanie wspierać osoby potrzebujące. Pracuję systemowo co oznacza, że lubię długo i intensywnie patrzeć na relacje. Relacje z bliskimi z przeszłości i teraźniejszości ale także na relacje z samym sobą oraz… ze swoim problemem.

Prywatnie uwielbiam dobrą kawę i książki. Dodatkowo jestem miłośniczką psów.